Houlgate, rekreační středisko na základech starého města

V srdci věhlasného „květinového pobřeží“ najdete lázeňské centrum Houlgate. Vyniká velice líbivou atmosférou, výstavní hotely a další budovy jsou lemovány dlouhými plážemi a vlakové spojení zajišťuje pravidelnou přepravu do vedlejšího Dives sur Mer i do starobylého Caen, metropole celého departmánu Calvados. Zdravé atlantické ovzduší zaručuje příjemně i aktivně strávený pobyt.

Přístav v Houlgate

Normandské Houlgate stojí na místě původního středověkého městečka Beuzeval, což dokazuje shodný název zámku, postaveného nedaleko odsud. Z 19. století pochází letní šlechtické sídlo Caumont. Na středověký původ osídlení odkazuje také sloup Guillaume, vztyčený kdysi přesně v místech, z nichž se Vilém Dobyvatel roku 1066 vypravil vstříc svému britskému dobrodružství.

Ubytování v Houlgate a možnosti aktivit

K dalším magnetům Houlgate patří kasino a zajímavá budova bývalého Grand Hotelu, dnes už jen marně vzpomínající na svou dávnou slávu. Ve městě můžete aktivně relaxovat, připraveny jsou zde tenisové kurty, škola surfování, jezdecký klub, kinosál nebo park. Největším lákadlem jsou však nádherné pláže, u nichž nechybí dětské hřiště, beach volejbalový kurt, ani bazén.

Pláž v Houlgate

V blízkém Dives sur Mer, hned za parkem Butte de Caumont, určitě navštivte poučný skanzen „Village d'Art Guillaume le Conquérant“. Ve městě je k vidění i románský kostel Notre-Dame, přístaviště Port Guillaume, zahrada Maison Bleue či tržnice Les Halles. V pohodovém Cabourgu kdysi rád trávil volné chvíle spisovatel Marcel Proust.

Co dělat v okolí Houlgate

Po dálnici se z Houlgate pohodlně dostanete i do dalších turistických středisek Normandie. Kromě Caen to je například veledůležitý francouzský přístav Le Havre a Arromanches les Bains s památníkem a muzeem, připomínajícím vylodění spojenců v červnu 1944. Regionální perlou je starobylé Bayeux se slavnou, 70 metrů dlouhou tapisérií zobrazující vítěznou bitvu Viléma Dobyvatele u Hastingsu.

Celkový pohled na Houlgate

Zdroj fotografií: www.houlgate-tourisme.fr