Informace

Krásy atlantského pobřeží

Informace o Normandii

Chystáte se do Normandie? To jste na správném místě, právě tady vám přinášíme základní nformace před vaší cestou. Neváhejte a poučte se!

Počasí

Podnebí v Normandii cestování a turistice přeje: dominuje oceánské klima, léta i zimy jsou mírné, hodně fouká, často prší a v lednu či únoru občas zasněží. Přečtěte si, kdy stojí za to, vypravit se na normandské pláže, kdy bývá nejméně srážek a kdy si užijete nejvíce sluníčka.

Gastronomie

Normandská kuchyně se může pochlubit celou řadou originálních, světoznámých pokrmů, které právě tady vznikly. Základem zdejší stravy je maso, kravské mléko, ovoce a plody moře. Podívejte se, co u Atlantiku ochutnat a jaké vděčné suvenýry z cest si přivézt domů. Určitě vám bude chutnat!

Památky

Normandie rovná se jedinečné historické pamětihodnosti, tato rovnice prostě platí. Nevěříte? Prohlédněte si náš přehled největších architektonických a kulturních skvostů této části Francie a uvidíte, že tady najdete mnohem více než jen proslavenou Horu svatého Michaela!

Historie

Dvakrát se dějiny přehnaly jinak klidnou Normandií jako velká voda. Poprvé to bylo za temných staletí vrcholného středověku a podruhé za ještě černějšího období druhé světové války. Vydejte se s námi po stopách historických událostí, které zásadně formovaly podobu Evropy…

Čtěte více k Informace