Sedm největších taháků Normandie, které musíte vidět

Co musíte navštívit v Normandii? Turistických magnetů je tady nepočítaně, my jsme pro vás vybrali sedmičku skutečně nejzajímavější. Prostě takových, které během dovolené v Normandii musíte vidět. A navrch přidáváme i hrst videí, aby vaše představa o krásách Normandie byla co nejúplnější.

Le Mont Saint-Michel

Hora svatého Michala je nejznámější atrakcí Normandie a jedním z nejvíce navštěvovaných míst celé Francie. Mniši ji od dob sv. Auberta obývají nepřetržitě již 1 300 let a kouzlo zdejšího mohutného odlivu tady na vás zapůsobí silněji než kdekoliv jinde.

Tapisérie v Bayeux

Nejstarší komiks Evropy dlouhý jako velké dopravní letadlo. Zobrazuje slavnou výpravu Viléma Dobyvatele do Anglie, která vyvrcholila vítěznou bitvou u Hastingsu. Válečné přípravy jsou na ní znázorněny tak věrně, že se jimi chtěl údajně inspirovat i sám Napoleon. Prohlédnout si ji můžete v muzeu v Bayeux.

Caen

Bývalé centrum Normandského vévodství sice vinou bitvy o Caen za druhé světové války, přesto i dnes nabízí řadu památkových skvostů. V jejich čele stojí hrad, opatství a kostely sv. Trojice i sv. Petra.

Honfleur

K symbolům Normandské riviéry se řadí i malebný Honfleur. Proslavil se na přelomu 19. a 20. století jako inspirace (tzv. Honfleurská škola) mnoha impresionistických malířů (Monet, Boudin a další). Pitoreskní přístav, který tak rádi malovali, zůstal v nezměněné podobě zachován dodnes.

Monetovy zahrady v Giverny

V obci Giverny u Vernonu bydlel věhlasný malíř Claude Monet od roku 1883 až do své smrti v roce 1926. Nádherné zahrady s leknínovým jezírkem jsou vzpomínkou na dobu, kde se malá vesnice stala kulturním středobodem celé Francie.

Pláž vylodění v Arromanches les Bains

Gold beach, operace Overlord, den D a vylodění v Normandii – právě v Arromanches les Bains si můžete připomenout všechny tyto pojmy, které se nesmazatelně zapsaly do průběhu 2. světové války i učebnic dějepisu. Prohlédnout si můžete muzeum, památník nebo přístav.

Le Havre

Význačný přístav se rozkládá při ústí řeky Seiny do Atlantského oceánu. Na své si zde přijdou milovníci historie (katedrála Notre-Dame), umění (velké impresionistické muzeum Malraux) i zábavy.