Co navštívit v Normandii

Co dělat v Normandii
Připomeňte si Den D

Co dělat v Normandii

Nádherná a bohatá města plná pamětihodností, dlouhé pobřeží Atlantiku lemované překvapivě hojným množstvím pláží a vzpomínky na vylodění v Normandii. To je v kostce jenom část z toho, co můžete v regionu mezi Rouenem a Saint Malo vidět.

Města a jejich památky

Normandská města jsou krásná, starobylá a prodchnutá specifickou, nezaměnitelnou atmosférou. Jakou se ostatně pyšní každý z francouzských regionů. Pojďte se s námi toulat historickým jádrem Bayeux, Honfleuru či Caen… a okamžitě si je zamilujete!

Vylodění a vzpomínky na něj

Den D. Jak lépe a výstižněji ve zkratce zachytit okamžik druhé světové války, který doslova rozhodoval o budoucnosti lidstva? Historické chvíle operace Overlord se odehrály právě na plážích kolem Arromanches les Bains. Vylodění v Normandii po sobě zanechalo řadu němých svědků, u kterých stojí za to se zastavit…

Tipy a náměty na aktivity v Normandii

Projděte si naše články a objevíte spoustu nápadů, které vás inspirují k nejrůznějším aktivitám na normandském území. Výstavy, sportovní akce, kultura, koncerty, výlety do přírody – to vše sledujeme za vás. Račte vstoupit, stačí si jenom vybrat a… vydat se do Normandie!

Čtěte více k Co dělat v Normandii